Logo JAKIN, oddíl dětí a mládeže
Železné hory na kole
28.7. - 4.8. 2019
CHKO Železné hory


Železné hory se nachází v severní části Českomoravské vrchoviny, kde se vyznačuje typickým hlavním hřebenem. Severně od něj se oblast mírně svažuje povodím Chrudimky. Veškeré vodní toky zde pramenící vytváří různě zajímavá údolí a odtékají směrem k řece Labi. Nachází se zde krásná údolí, ale i nádherné výhledy do kraje. Cestou je možné navštívit zajímavá místa. Tábor zvládnou i méně zdatné děti. Pro zdatnější děti je možnost odbočení přímo na hřeben Železných hor, odkud jsou nádherné výhledy do kraje. Cestou je možné navštívit zajímavá místa.

Program tábora:
Nenáročný putovní tábor na kole s poznáváním oblasti Železných hor včetně údolí řeky Chrudimky a jeho okolí. Jednotlivé trasy budou voleny dle schopnosti dětí. Většina trasy povede po značených cyklotrasách, je připraveno více variant. Cestou navštívíme zajímavá místa Železných hor, řeky Chrudimky, ale také v jejich okolí. Část volného programu bude také vyplněna různými hrami.

Trasa tábora:
Pardubice, Chrudim, Slatiňany, Košumberk, Skuteč, Proseč, Hlinsko, Veselý kopec, Seč, Oheb, Třemošnice, Lichnice.

Skutečná trasa tábora:
zde se bude objevovat aktuální pozice tábora či jeho program

Ubytování a stravování:
Tábor bude doprovázen autem pro převoz veškerého táborového materiálu mezi jednotlivými noclehy.
Ubytování je v oddílových stanech typu iglů. Nocleh je většinou zajištěn na veřejných tábořištích.
Stravování je zajištěno vařením v místních kuchyňkách a na propan-butanovém vařiči.

Základní vybavení:
spacák, karimatka, batoh či cestovní taška, ešus, lžíce, horské nebo trekingové kolo v dobrém technickém stavu, ochranná přilba, náhradní duše na kolo, láhev na pití
Tábor je určen pro děti ve věku 6-18 let.
Odjezd na tábor je zajištěn z Otrokovic a Brna (dle dohody např. Praha).

Cena tábora:
Cena tábora je 2750,- Kč/dítě. Celková cena zahrnuje veškeré výdaje spojené s pobytem na táboře – ubytování, strava, doprava, program, organizace, pojištění, případně vstupné.

Borovice.cz Dětský tábor

Přihlásit

Komentáře: